Христианский Форум Форум. Христианство. Православие. Католицизм.
Я Господь, Бог твой, Который вывел тебя из земли Египетской, из дома рабства; да не будет у тебя других богов пред лицем Моим                Не делай себе кумира и никакого изображения того, что на небе вверху, и что на земле внизу, и что в воде ниже земли; не поклоняйся им и не служи им, ибо Я Господь, Бог твой                Не произноси имени Господа, Бога твоего, напрасно, ибо Господь не оставит без наказания того, кто произносит имя Его напрасно                Помни день субботний, чтобы святить его; шесть дней работай и делай [в них] всякие дела твои, а день седьмой - суббота Господу, Богу твоему                Почитай отца твоего и мать твою, [чтобы тебе было хорошо и] чтобы продлились дни твои на земле, которую Господь, Бог твой, дает тебе                Не убивай                Не прелюбодействуй                Не кради                Не произноси ложного свидетельства на ближнего твоего                Не желай дома ближнего твоего; не желай жены ближнего твоего, [ни поля его,] ни раба его, ни рабыни его, ни вола его, ни осла его, [ни всякого скота его,] ничего, что у ближнего твоего               
На русском Христианский портал

УкраїнськоюУкраїнською

Дополнительно

 
Про справи.
   
Про справи.
Отправитель: Стас 06-08-2016 10:20

В Ім'я Ісуса Христа.
Господи благослови.
Діла закону.
(Гал.3,1-3) "О, ви нерозумні галати! Хто вас звів не коритися правді, вас, яким перед очима Ісус Христос переднакреслений був, як ніби між вами розп'ятий?
Це одне хочу знати від вас: чи ви прийняли Духа ділами Закону, чи із проповіді про віру?
Чи ж ви аж такі нерозумні? Духом почавши, закінчуєте тепер плоттю?"

"Закон не від віри, але хто виконує закон, живий буде ним". Закон не від віри, значить і діла закону не від віри.
А що ж таке справи віри, без яких віра є мертвою? Це справи, що стверджують віру.
(Як.2,14-26)"Яка користь, брати мої, коли хто говорить, що має віру, але діл не має? Чи може спасти його віра?
Коли ж брат чи сестра будуть нагі, і позбавлені денного покорму,
а хтонебудь із вас до них скаже: Ідіть з миром, грійтесь та їжте, та не дасть їм потрібного тілу, що ж то поможе?
Так само й віра, коли діл не має, мертва в собі!
Але скаже хтонебудь: Маєш ти віру, а я маю діла; покажи мені віру свою без діл твоїх, а я покажу тобі віру свою від діл моїх.
Чи віруєш ти, що Бог один? Добре робиш! Та й демони вірують, і тремтять.
Чи хочеш ти знати, о марна людино, що віра без діл мертва?
Авраам, отець наш, чи він не з діл виправданий був, як поклав був на жертівника свого сина Ісака?
Чи ти бачиш, що віра помогла його ділам, і вдосконалилась віра із діл?
І здійснилося Писання, що каже: Авраам же ввірував Богові, і це йому зараховане в праведність, і був названий він другом Божим.
Отож, чи ви бачите, що людина виправдується від діл, а не тільки від віри?
Чи так само і блудниця Рахав не з діл виправдалась, коли прийняла посланців, і дорогою іншою випустила?
Бо як тіло без духа мертве, так і віра без діл мертва!"

Людина виправдовується справами віри, а не лише вірою.
В будь-якому випадку, людина виправдовується або засуджується справами своїми.
Отже, є справи закону і справи віри.
Хто чинить справи закону, "житиме законом", а хто чинить справи віри - житиме вірою.
Хто під законом - виправдовується справами закону. Хто під благодаттю - виправдовуєтьсч справами віри. Виправдатись, означає жити. Праведність від закону і праведність Христа через віру.
Чим же ми засуджуємось? Справами протилежними праведності; чи то праведності від закону, чи праведності Христової.
Гріх, як провина і наслідки.
Гріх руйнує і віру, робить її мертвою (бездієвою), і руйнує виконання закону - "порушник однієї заповіді закону є порушником всього закону". Як справами віра досягає досконалості, так і гріхом віра нищиться. Людина смертним гріхом втрачає благодать, що освячує її. Втрачає не лише святість, а й праведність. Святість втрачається наслідком гріха, а праведність - провиною гріха.
Зауважмо, що лише " праведний вірою житиме". Біс не житиме вірою і неправедний не житиме вірою допоки не буде оправданий. Якщо людина винна у смертному гріху, вона втратила праведність, сама віра їй не допоможе. Подібно як віра бісів. Користі нема.
Праведність відновлюється в покаянні і сповіді прощенням Христом провини гріха. Можливість прощення здобув нам Ісус Христос.
Святість будується тільки на праведності (стані освячуючої благодаті) покутою наслідків прощеного гріха.
Святість будується покутою і справами віри. Хоча покута теж є справою віри.
Ступінь святості визначає досконалість віри - а досконалість віри це справи, зусилля.
"Царство Боже зусиллями досягається, і хто прикладає зусилля - здобуває його".
Якщо праведність це певний стан, то святість це величина що досягається справами віри, а руйнується гріхом, аж до втрати праведності - фундаменту святості, якщо гріх смертний.
(1 Йоан. 5,16) "Коли хто бачить брата свого, що грішить гріхом не на смерть, нехай молиться за нього, і Він життя йому дасть, тим, хто грішить не на смерть. Є й гріх на смерть, не про нього кажу, щоб молився.
Усяка неправда то гріх. Та є гріх не на смерть."
Неможливо без прощення гріхів - дару праведності, добрими справами досягти спасіння, святості "без якої ніхто не побачить Господа".
Бо "спасіння не від нас, то Божий дар, щоб ніхто не хвалився."
Якщо праведність - Божий дар, то святість це зусилля, справи, подвиги людини через Божу благодать. І без цього "ніхто не побачить Господа".
В Царстві Небесному є місця вищі і нижчі, і кожен займе своє, відповідно до святості, яку здобув. Бо Царство Боже здобувається.
Дар праведності у всіх однаковий, а святість різна, хто яку здобув.
Тому, справи віри надзвичайно важливі.
Та ще й тут, на землі - сказано: "...ті, яких весь світ не був гідний..." - саме в чому їх гідність? В святості. В справах віри.
Як каже Святе Писання, кожен виправдається і осудиться згідно зі справами своїми. "Так як ви зробили це одному з малих цих, Мені зробили".

Читать всю тему  Написать ответ

Написать ответ

Обязательные для заполнения поля отмечены *
* Автор:
E-mail:
* Тема:
Уведомить меня по e-mail при ответе и новых сообщениях в теме
Сообщение:            
Адрес сайта (URL):
Название сайта:
Рисунок (gif, jpg):
или ссылка на него:
Размеры рисунка не более 2000x2000 пикселей, размер файла до 2000 кбайт!
Картинка с кодом Введите код с картинки (5 цифр):




Рекомендуйте эту страницу другу!






Подписаться на рассылку




Христианские ресурсы

Новое на форуме

Проголосуй!