Християнські статті на сайті TrueChristianity.Info Християнство. Православ'я. Католицтво. Протестантизм. Що означає відлучення від Церкви?.
І коли рука твоя спокушає тебе, відітни її: краще тобі ввійти до життя одноруким, ніж з обома руками ввійти до геєнни, до огню невгасимого,                де їхній червяк не вмирає, і не гасне огонь.                І коли нога твоя спокушає тебе, відітни її: краще тобі ввійти до життя одноногим, ніж з обома ногами бути вкиненому до геєнни, до огню невгасимого,                де їхній червяк не вмирає, і не гасне огонь.                І коли твоє око тебе спокушає, вибери його: краще тобі однооким ввійти в Царство Боже, ніж з обома очима бути вкиненому до геєнни огненної,                де їхній червяк не вмирає, і не гасне огонь!               
  • УкраїнськоюХристиянський портал

    Додатково

     
    Що означає відлучення від Церкви?
       

    ПИТАННЯ: Якщо людина охрещена, але називає себе атеїстом і заперечує християнську віру, то її відлучають від Церкви? Чи означає відлученням від Церкви, те що людина не може відвідувати Службу Божу і приступати до Таїнств?

    ВІДПОВІДЬ: Людину, яка називає себе атеїстом, не відлучають від Церкви. Існує безліч причин, які можуть привести охрещеного до зневіри. І Церква, спонукувана пастирською турботою, ні перед ким не закриває свої двері.

    Відлучення від Церкви можна назвати гіркими ліками. Відлучення відбувається, коли людина скоїла особливо тяжкий гріх, вона виключається з громади віруючих і з участі в Таїнствах.

    Церква вдається до відлучення насамперед у тих випадках, коли існує ризик, що певну дію, як, наприклад, аборт, перестануть вважати тяжким злочином, хоча б тому, що він дозволяється і оплачується державою. Тобто основною функцією відлучення є саме нагадування про тяжкість скоєного вчинку.

    Ось що каже з приводу участі в Таїнствах Кодекс канонічного права:

    Кан. 1331 - § 1. Відлученому забороняється:

    • 1-е приймати участь в служінні будь-якого Євхаристійного священнодійства і в будь-яких інших богослужбових обрядах;
    • 2-е вершити таїнства або інші літургійні відправи і приймати таїнства;
    • 3-є займати церковні посади, служіння і обовязки, а також здійснювати акти управління.

    Як ми бачимо, відлучений не може виконувати жодного літургійного служіння в Церкві, але, зауважимо, відлучення позбавляє прав, а не обов'язків. А участь в недільній Літугії для католика є церковним приписом, обов'язком. Тому відлучений від Церкви не тільки може, але зобов'язаний відвідувати недільну Літургію.

    Знову ж таки, відлучений (наприклад, якщо це священик) не може уділяти Таїнства і приймати Таїнства. Написано також, що він не може здійснювати і інших літургійних відправ. Однак приймати сакраменталіі він може: до сакраменталій (інших літургійних відправ) відноситься, наприклад, обряд похорону.



    За матеріалами: Радіо Ватикан

    Джерело: http://catholicnews.org.ua/

    Опубліковано у квітні 2014 р.

    Читайте інші християнські статті

    Читайте другие христианские статьи


    Нагору

    Рекомендуйте цю сторінку другові!

    Підписатись на розсилку




    Християнські ресурси

    Нове на форумі

    Проголосуй!