Свідки Єгови Свідки Єгови - секта.
Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам                Безперестанку моліться                Бо яким судом судити будете, таким же осудять і вас, і якою мірою будете міряти, такою відміряють вам                Ми познали й увірували в ту любов, що Бог її має до нас. Бог є любов, і хто пробуває в любові, пробуває той в Бозі, і в нім Бог пробуває!                Через великі утиски треба нам входити у Боже Царство                Поправді кажу вам: коли не навернетесь, і не станете, як ті діти, не ввійдете в Царство Небесне!                Поправді кажу вам, що багатому трудно ввійти в Царство Небесне                Верблюдові легше пройти через голчине вушко, ніж багатому в Боже Царство ввійти!               
УкраїнськоюХристиянський портал

Додатково

 
Свідки Єгови
   

Душа

Свідки Єгови вчать, що людська душа перестає існувати після смерті. Вони основують своє вчення на таких цитатах зі святого Письма: Єзек.18:4, Еккл.9:10, Пс.6:6, 146:4, Івана 11:11-14. Ще вони вчать, що Адам не мав душі, але сам як людина був душею – Бут.2:7. Однак Свідки Єгови не помічають таких цитат: Чом побиваєшся й тривожишся душе моя в мені? Пс.43:5 – де псалмопівець звертається до своєї душі, яка живе всередині людини, і є здатна відчувати, тривожитись... Апостол Павло зазначає, що душа живе в нас неначе в наметі-хатині, яким є тіло, і здатна існувати і поза тілом:  Знаємо, що коли наша земна хатина тіла зруйнується, то маємо будівлю від Бога, оселю нерукотворну, вічну на небі. Сміливість же маємо і добру волю для того, щоб бажати краще вийти з тіла та піти до Господа. ІІ Кор.5:1,8. Апостол Іван в Одкровенні описує душі праведних мучеників, які вже померли, і просять від Бога справедливості для тих, які ще живуть на землі [тобто ще до Другого і славного приходу Христа]: Я побачив під престолом душі вбитих за Боже слово і за свідчення, яке вони мали. І вони закричали гучним голосом, кажучи: Доки, святий і праведний владико, не судиш і не мстиш за нашу кров тим, що живуть на землі? Одкр.6:9-10.

У євангелиста Луки є дуже гарний вираз щодо безсмертя душі: Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть Мт.10:28, тут говориться про катів, які убивали і мордували християн, однак не могли завдати шкоди їхнім душам, оскільки вони навіть під страхом мук і смерті не зреклися Христа. Однак ця ж цитата продовжується наступними словами: бійтеся скоріше того, хто може і душу, й тіло погубити в геєнні. І на основі цього уривку Свідки стверджують, що грішники просто помруть і вже більше не будуть існувати. Хоча насправді тут є пересторога [бо якщо грішники, злочинці, просто помруть, і нічого не буде поза смертю, то чого їм боятися?], щоб не бути зведеним князем цього світу, тобто дияволом, і не мати участи разом з ним у гієнні: І диявол, що зводив їх, був кинутий у вогняне й сірчане озеро, де і звір, і фальшивий пророк. І мучені будуть вони день і ніч на віки вічні. Одкр.20:10. А от щодо фальшивих пророків, то саме засновник секти Свідки Єгови Чарльз Рассел провіщав кінець світу на 1914 рік. Однак кінець так і не настав. Частина вірних секти відійшла у розчаруванні. Частина, що залишилась почала говорити про невидимий прихід Христа у 1914 – і у це до сьогодні вірять свідки, хоча сам Христос, ще при своєму Вознесінні на небо, запевнив своє постійне перебування: …і ось Я з вами в усі дні до закінчення віку. [Амінь]. Мт.28:20.

До того ж Свідки Єгови часто маніпулюють текстами Біблії, якщо якийсь вираз, чи слово, заперечують вченню Вартової Башти. Наприклад у Лк.23:43 Ісус промовляє до розбійника на хресті: Щиру правду кажу тобі, сьогодні зі мною будеш у раю. Розбійник був убитий того ж дня, та як і запевняв Христос душа його того ж дня пішла до раю. Оскільки це суперечить навчанню свідків про смерть душі разом з тілом, вони просто викинули слово сьогодні зі свого так званого перекладу Святого Письма Нового Світу [українського перекладу, в російському просто поміняли розділові знаки, хоча такий переклад є граматично не правильний: Истинно говорю тебе сегодня: ты будешь со мной в Раю; та й здоровій логіці таке судження не піддається - невже завтра Христос міг поміняти свою думку?!].

Хрест

Свідки Єгови вчать, що Христос був розп’ятий на стовпі, а не на хресті – Гал.3:13, Дії 5:30. Однак Євангелія чітко говорять про хрест, а не стовп – Мт.27:32,40,42; Мар.15:21,30,32; Лук.23:26; Iван.19:17,19,25,31. Апостол Павло пише: Бо Христос не послав мене хрестити, але благовістити, і то не в премудрості слова, щоб хрест Христа не втратив силу. Бо слово про хрест є глупотою для тих, що гинуть, а для нас, які спасаємося, це Божа сила. І Кор.1:17-18, а в іншому місці зазначає: А я не бажаю похвали, - хіба тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, в якому для мене весь світ розп'явся, а я – для всього світу. Гал.6:14. Зрештою, цураючись хреста свідки явно показують, що не Христові вони учні: Хто не несе свого хреста і не йде слідом за мною, не може бути моїм учнем. Лк.14:27.

Земля

Свідки вірять, що земля буде існувати вічно, і люди праведні зможуть вічно проживати на ній без горя і печалі – Еккл.1:4, Ісаї 45:18, Пс.78:69, Пс.72:1-4. Слова з молитви Отче наш: хай прийде Царство твоє; хай буде воля твоя, як на небі, так і на землі Мт.6:10, для свідків чомусь означають те, що Христос правитиме землею в праведності і мирі, хоча у євангелії від Iвана.18:36 відповів Ісус: Царство моє не від цього світу; якби моє царство було від цього світу, моя служба подбала б, щоб мене не було видано юдеям. Тепер же моє царство не звідси. Окрім того свідки часто на своїх кольорових публікаціях подають зображення того, як вони чудово будуть жити в раю на землі, збираючи банани і ананаси тоді, коли апостол Павло говорить: Бо Царство Боже - це не їжа, не питво, а праведність, мир, радість у Святім Дусі. Рим.14:17. Зрештою як можна буде потім жити на землі коли: Небо і земля мине, а мої слова не минуть. Мт.24:35 – так заповідав сам Христос, і невже чиєсь слово може бути авторитетнішим!

Ісус

Свідки Єгови вірять, що лише Єгова є Богом, а Христос є Його підвладним Сином, першим Його сотворінням. Кол.1:15, Одкр.3:14, Матв.3:17, Ів.8:42, 14:28, 20:17, І Кор.11:3, 15:28. Однак: Він [Ісус], маючи Божу природу, не вважав за здобич бути рівним Богові, але принизив самого себе, прийняв вигляд раба, став подібним до людини, і в подобі з'явився як людина; упокорив себе, став слухняним аж до смерти, - і то до смерти хресної. Флп.2:6 – як бачимо Христос будучи рівним Богові, сам себе понизив ставши людиною, і щоб виправити непослух Адама став слухняним аж до смерті: Бо як непослухом однієї людини багато хто стали грішними, так і послухом однієї людини багато хто стануть праведниками. Рим.5:11. І хоча Христос сам себе понизив, він є Бог правдивий, про що і сам сказав, назвавши себе Сущим – той хто є – Єгова; для прикладу маємо порівняння – Ів.8:58 і Вихід3:14 в латинському перекладі Вульгати - dixit eis Iesus…ego sum - dixit Deus ad Mosen ego sum. Звісно, що такий переклад, де Христос називає себе Сущим не задовольнив свідків і в перекладі Нового Світу у Ів.8:28 з’являється: ...истинно говорю вам: прежде чем появился Авраам, я уже был. Хоча грецький оригінал εγο ειμι і Вульгата ego sum вживають теперішній час, а не минулий! Зрештою, коли апостол Тома визнає Христа за Бога, Христос не заперечує: Відповів Тома і сказав йому: Господь мій і Бог мій! Каже йому Ісус: Бо ти побачив мене, тому й повірив? Блаженні ті, що не бачили і повірили. Ів.20:28-29.

Єгова

Цікаво знати чому Свідки Єгови вибрали саме таке ім’я – Єгова? Тоді, коли в Осії12:6 - Господь – Бог Саваот, Господь – ім’я Його. А ще Біблія називає Бога Святий, Предвічний, Спаситель – Варух 4:20,22.

Служіння

Свідки Єгови відвідують так звані школи теократичного служіння, на яких вивчають Біблію, вивчають з якою інтонацією і поставою її читати, як при зустрічі говорити з людьми, який набір фраз і цитат, і в якій послідовності подавати, де дотримуватися пауз…в часі зібрань навіть вчать як правильно тримати мікрофон. Для досягнення максимального ефекту робляться наперед підготовані імпровізації – такі собі сценки, де демонструють як легко двоє-троє людей по заготовленому сценарію розмовляють з перехожим по вулиці, чи вдома, чи наприклад з тим же свідком, який не хоче йти на проповідування – так зване служіння. Здавалось би – якщо не хоче – то його справа, Бог дав людині свобідну волю, однак не Свідкам Єгови. Організація Вартової Башти постійно вербує собі піонерів [так вони називають своїх проповідників] з числа навернених свідків. Майже на кожному з зібрань їх провідники наголошують на тому, що Єгова хоче, щоб вони в скорому часі почали своє служіння. Майже на кожному з зібрань є так звані свідчення тих, які вже проповідували. Часто розповідають і про утиски, яких зазнали проповідники, що ще більше підносить їх на дусі, бо ж гадають, що постраждали за Євангеліє Христове! Насправді ж постраждали в ім’я Організації Вартової башти, яка є інкубатором штурмовиків з Євангелієм в руках. Насправді ніхто з них і не задумувався, що Господь своїй Церкві дає різні дари: Маємо різноманітні дари, згідно з даною нам ласкою: якщо пророцтво, то виконуймо його згідно з величиною віри; якщо служіння, - служімо; якщо навчання, - навчаймо; якщо втішання, - втішаймо; хто подає, - давай у простоті, хто керує, - керуй з ревністю, хто милосердиться, - хай робить це з привітністю. Рим12:7-8, і в іншому місці написано: Деяких Бог поставив у Церкві: по-перше - апостолами, по-друге - пророками, по-третє - вчителями; потім - чуда, тоді - дари оздоровлень, допомоги, провідництва, різних мов. Чи всі апостоли? Чи всі пророки? Чи всі вчителі? Чи всі чуда (творять)? Чи всі мають дари оздоровляти? Чи всі мовами говорять? Чи всі пояснюють? І Кор.12:28-31. У свідків всі повинні пояснювати, проповідувати і навчати… Однак на питання: В Україні проживає 500000 бездомних дітей, чому б свідкам замість того, щоб тинятися від хати до хати не взятися за їх опіку? Вони відповідають: Всім не допоможеш. Але хіба всіх навернеш? – виходить це їхня програма існування.

[ скачати RAR архів ] [ скачати ZIP архів ] [ відкрити/скачати DOC файл ]

ЛЬВІВСЬКА ДУХОВНА СЕМІНАРІЯ СВЯТОГО ДУХА УГКЦ

Біблійне товариство сприяння екуменічному та міжрелігійному діалогу „Еффата”

Біблійне товариство сприяння екуменічному та міжрелігійному діалогу „Еффата”

Церква відповідає
на закиди Свідків Єгови

Даний буклет не прагне образити релігійних почуттів членів організації про яку йтиме мова далі, але прагне поширити правду ([…] і спізнаєте правду, і правда визволить вас (Йо. 8:32).

Пресвята Трійця

Пресвята ТрійцяСвідки Єгови (далі–С.Є.) неодноразово закидають Церкві небіблійність її вчення про Пресвяту Трійцю. До прикладу приведемо цитату з їхнього видання: «[…] люди, котрі приймають Біблію як Слово Боже, не поклоняються Трійці, яка складається з трьох богів в одному. У Біблії взагалі немає слова "Трійця". Правдивий Бог – це одна Особа, відмінна від Ісуса Христа. Божий святий дух не є особою». (Знання, яке веде до вічного життя. 1995 р., с. 31). Так, дійсно, термін «Трійця» є відсутнім у Святому Письмі, але це не означає, що Біблія не має розуміння цього поняття.
Перш за все, С.Є. відкидають Її через те, що вважають незрозумілою, не логічною. Для вияснення цієї теми, нам на допомогу приходить апостол Павло, який говорить: Які незбагненні Його [Божі] постанови і недослідимі Його дороги (Рим. 11:33, також 1Кор. 13:12; Іс. 55:8,9). Навіть самі свідки допускають, що людина не може збагнути розумом безмежного Бога. Тоді, чому організація С.Є. старається без змістовно спростити розуміння Трійці?

С.Є. не можуть збагнути як Бог може бути єдиним і триособовим. Але Старий Завіт не мав з цим проблем: Тож сказав Бог [однина]: «Сотворімо [множина] людину на наш образ і на нашу подобу…» (Бут. 1, 26, також Бут.1:1; 3:22; 11:7; Іс. 6:8; 48:16).

Вслід за цим ап. Павло дуже часто користується троїчними формулами: Благодать Господа Ісуса Христа й любов Бога [й Отця – перекл. Огієнка] і причастя Святого Духа з усіма вами! (2Кор. 13:13, також 1Пет. 1:2; Йо. 20:28; Єв. 1:8; Дії 5:3,4). Чи називається Отець «Богом» в 1Пет. 1:2? Чи називається Богом Ісус в Йо. 20:28? Чи признається Богом Святий Дух в Діяннях 5:3,4?

Не сприйняття С.Є. Бога як Трійці має глибші корені, ніж видається на перший погляд. По-перше, це небажання визнання того, що Ісус Христос є Богом (С.Є. називають його архангелом Михаїлом). Їх видання говорять подібні із цим твердження: «Ісуса було названо Божим "Єдинородним Сином", бо Єгова створив його безпосередньо.». (Знання, яке веде до вічного життя. 1995 р., с. 39) Біблія говорить, що наше істинне життя залежить від пізнання Бога (Йо. 17:3; 8:12; Мт. 7:21-23; Як. 2:19). Це означає, що тільки пізнавши правду, яку довірив Христос своїй Церкві, ми, на скільки це можливо, пізнати Бога (Йо.8:32). Ап. Йоан говорячи про Слово-Логос (Ісус Христос), каже: Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було – Бог (Йо.1:1). Ким, тоді є Ісус Христос? Неправдивим богом? «Меншим» Богом? Але ж Бог один!!!

Сам Христос свідчить про себе: Я і Отець –одно! (Йо.10:30). Чому при цих словах євреї хотіли каменувати Ісуса!? Хіба ж не через розуміння того, що ВІН – БОГ?

Апостоли Христові також жили цією вірою. Після Христового воскресіння апостол Тома виразив цю віру апостолів перед Ісусом словами: Господь мій і Бог мій! (Йо.20:28).

Я – Альфа і Омега, початок і кінець, – говорить Господь БогВ іншому місті Біблія промовляє подібне: Я – Альфа і Омега, початок і кінець, – говорить Господь Бог, хто єсть і хто був і хто приходить, Вседержитель (Од. 1:8). Кожен свідок підтвердить, що мова йде про Єгову (чи краще сказати СУЩОГО, ЯГВЕ). Його тут називають Вседержителем. Але як це можна порівняти із 7-мим віршем, Який передує згаданому вище(?): От, приходить із хмари і побачить його кожне око, і ті, що його прокололи(Од. 1:7, пор., Йо. 19:37, Од.2:8, ). Хіба тут йде мова не про Ісуса Христа? Хіба він не був ПРОКОЛЕНИЙ списом на хресті? А в кінці Йоанового Одкровення «Альфа і Омега» говорить: От, приходжу скоро […] Я – Альфа і Омега […] (Од. 22:12,13, пор., Іс. 44:6; 48:12), а Йоан підсумовує сказане: Амінь, прийди, Господи Ісусе! (Йо. 22:20).

Другим коренем проблеми є невизнання того, що Святий Дух є Богом, Особою Трійці. Ось, що говорить про це один з їхніх часописів: «Ні, святий дух не є особою ні частиною трійці. Святий дух – це Божа активна сила, якою Він користується, щоб виконувати Свою волю. Святий дух не є Богові рівний, але завжди є в Його розпорядженні і підлеглим Йому» (Чи вам вірити в Трійцю? 1989 р., с. 23). Але якщо так, якщо він не Бог, а «енергія», «сила», тоді як Святому духу притаманні такі атрибути як посідання розуму, знання Божих думок (1Кор. 2:10,11, пор., Йо. 5:39), почуттів (Еф. 4:30, пор., 2Кор. 2:2-5); має волю для роздавання дарів (1Кор., 12:11, пор., Як. 1:18), навчання (Йо. 14:26), щоб свідчити про Ісуса (Йо. 15:26); Він керує і заступається (Рим. 8:14;26), дає доручення і наказує (Дії 13:4; 8:29), говорить до людей (Йо. 15:26; 2Пет. 1:21). Його як Особу можна обманути (Дії 5:3), хулити (Мт. 12:32, пор., хула: на Бога Отця Од. 13:6; 16:9; на Бога Сина – Мт.27:39; Лк. 23:39) чи бути слухняним щодо Нього (Дії 13:2; 10, 1-33). І ще пригадуєте, на початку ми говорили, що християнським Церквам закидають небіблійність поняття «Трійця». А ДЕ ж у Святому Письмі можна знайти їх «активну силу»?

Іншими причинами не сприйняття є їхній власний «Новий всесвітній переклад» Святого Письма, який більшість цитат перекладає на власну манеру, не згідну з оригінальними текстами. Доктор біблістики Вільм Барклі щодо цього сказав: «В перекладі Нового Завіту відразу видно зумисне викривлення істини сектою Свідків Єгови…» (Erich and Jean Grieshaber. «Redi-answers on Jehovah'S Witnesses' doctrine». Tyler, Texas: 1979. р. 30).

Пресвята Богородиця

Як результат несприйняття боголюдськості Ісуса Христа [того, що він є правдивим Богом і правдивою людиною], С. Є. також заперечують Богоматеринство Марії.

Пресвята БогородицяЗа допомогою цитат зі Святого Письма спробуємо довести, що Марія є і справді Богородицею. Знаємо, що у Біблії слово «Господь» означає Бог: І Ной зробив усе так, як велів йому Бог; саме так і зробив він. Господь сказав до Ноя: Увійди ти і вся родина в ковчег, бо тебе одного з цього роду побачив я праведним передо мною (Бут. 6:22-7:1). Тоді можемо свідчити, що Єлисавета називає Марію Матір’ю Бога: І як почула Єлисавета привіт Марії, здригнулася дитина в її лоні, І Єлисавета сповнилася Святим Духом, і викликнула голосом сильним: «Благословенна Ти між жінками й благословен плід лона твого. І звідкіля мені це, що прийшла до мене мати Господа мого»? (Лк. 1:41-43). Варто зазначити, що ці слова Єлисавета промовила не сама від себе, а під натхненням Святого Духа: І Єлисавета сповнилася Святим Духом… (Лк. 1:41). Сам Господь говорить устами Єлисавети, що Марія є Матір’ю Бога. С.Є. пояснюють, що Діва Марія була тільки Господньою слугинею, при цьому цитуючи вірш з Євангелії від Луки: «Ось я Господня слугиня…». (Лк. 1:38). Але як вони не можуть (чи не хочуть!) зрозуміти, що Марія через покору окреслює себе як сотворіння щодо свого Творця. Погляньмо, як Архангел Гавриїл, Божий посланець, говорить до неї: Ввійшовши до неї, ангел сказав їй: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна Ти між жінками». (Лк. 1:28). Якщо сам Господь через Ангела називає Марію «БЛАГОСЛОВЕННОЮ МІЖ ЖІНКАМИ», то яке маємо право ми, грішні істоти, не визнати її гідности?

Марія напевно усвідомлювала свою величність, та разом з тим, вона покірливо понизила себе перед Єлисаветою: І мовила Марія: «Величає душа моя Господа, і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм, бо він зглянувся на покору слугині своєї; ось бо від нині ублажатимуть мене всі роди» (Лк. 1:46-48). Ці слова Богородиці сповнились та сповнюються по ці дні. Від перших віків християнства і аж до сьогодні називають Марію благословенною, але лише не С. Є., хоча вони теж називають себе християнами.

Товариство Вартової Башти твердять, що «БЛАГОСЛОВЕННА» не є жодним привілеєм чи прикметою, але при цьому забувають наступні вірші зі Святого Письма: Благословен Бог і Отець Господа Нашого Ісуса Христа, що у своїм великім милосерді відродив нас до живої надії через воскресіння Ісуса Христа з мертвих (1Пет. 1:3). Благословен Бог і Отець Нашого Ісуса Христа, Отець усякого милосердя і Бог усякої втіхи (2Кор. 1:3). Саме цей БЛАГОСЛОВЕННИЙ БОГ сам промовляє до Марії через Ангела: «Благословенна Ти між жінками». (Лк. 1:28).

Головним закидом С. Є. до особи Марії є заперечення її дівицтва. Вони твердять, що Пречиста Богородиця мала дітей від тілесного співжиття з Йосифом. Для цього вони послуговуються віршем з Євангелії від Матея: Та не спізнав її, аж поки породила сина, і він дав йому ім’я Ісус (Мт. 1:25, пор. Іс. 7:14). Але насправді, це лише семітський вираз, який зовсім не значить, що він її спізнав потім. Виразно говориться тільки про те, що було перед народженням Ісуса. Також хибну думку С. Є. можемо спростувати іншим віршем зі Святого Письма: І не було в Міхалі, дочки Саула, дітей аж по день її смерті (2Сам. 6:23). Чи тут слово «АЖ» означає, що Міхаля народила дитину після своєї смерті?

Наведемо ще один уривок, де ясно видно, що Ісус – єдина дитина у Марії: А при хресті Ісусовім стояли його мати, сестра його матері, Марія Клеопова та Марія Магдалина. Бачивши Ісус матір і біля неї учня, що стояв, - а його ж любив він, - мовить до матері: «Жінко, ось син твій». А тоді й до учня мовить: «Ось матір твоя». І від тієї хвилі учень взяв її до себе. (Йо. 19: 25-27). Виринає питання: чи зробив би так Ісус, якщо б в нього були б рідні брати чи сестри? Для чого б тоді було передавати свою Матір в опіку учня, якщо Марія мала ще інших своїх дітей?

На закінчення цього буклету хотілося б пригадати історію навернення апостола Павла по дорозі в Дамаск. Він, який гонив Церкву Божу тоді почув: Савле, Савле! Чого мене переслідуєш? (Дії 9:4). Павло ніколи не бачив Ісуса! Він не міг його переслідувати. Савло переслідував Церкву Господню, християн і в цей спосіб був богоборцем, «гонителем» Христа. В подібний спосіб діють і ті, хто хоче ввести різні негідні науки про Трійцю, Богородицю, Церкву, спасіння та ін. в уми християн. Ті старання є приречені на поразку, бо сам Ісус Христос сказав про свою спільноту (Церкву): … пекельні ворота її не подолають! (Мт. 16:18, пор., Дії 20:28).

* * *

© 2010 Біблійне Товариство „ЕФФАТА””

Запрошуємо до співпраці усіх бажаючих для поширення правдивої інформації про нові релігійні рухи на території України
Звертайтесь за адресою:
79070 Львів, вул. Хуторівка 35,
Біблійне Товариство сприяння екуменічному та
міжрелігійному діалогу „Еффата”.
e-mail: effata at lds lviv ua, http://effata.lds.lviv.ua


Хто вони – Свідки Єгови?

Великою проблемою на теперішній час для християн є діяльність організації Свідків Єгови, які своїм перекрученим вченням вводять в оману людей, не окріплих в християнській вірі, які до кінця і не увірували в догмати Православної церкви. Нажаль, в основному, це молоді люди, які починають своє християнське життя. Або люди, які за часів атеїзму з якихось певних причин не мали змоги впізнати Бога й увірувати в учення Церкви, догмати якої були укладені від часів апостольських на основі Святого Письма і Вселенськими Соборами. Тому, перебуваючи в пошуках правдивої віри, вони досить часто можуть зустрітися із Свідками Єгови і, зважаючи на їхню люб'язність, прислухатись до їхнього перекрученого й облудного тлумачення Святого Письма.

Саме про них пише святий апостол Петро: «Були в народі й пророки неправдиві, як і між вами будуть учителі ложні, які введуть погубні єресі й відрікшися Владики, що відкупив їх, наведуть на себе скору погибель» (1 Петра 2:1). Хіба вони не «відреклись Владики, що відкупив їх» проповідуючи, що Ісус Христос є творіння, і відкидаючи Його рівність Богу Єгові? З усіма правдами віри, об'явленими у Святому Письмі, Свідки Єгови розправилися із справжньою сатанинською спритністю, перекручуючи їх на свій лад. Усі відомі Церкві єресі, проти яких скликались Вселенські Собори, вони доносять до людей, як той давній смердючий бруд, і при тому називають себе християнами.

Людям, які цікавляться догматами Церкви, відомо, що одним із основних догматів, для християнина, є догмат про Пресвяту Трійцю. Тож чи є вони християнами? Вони вірять лише в Бога Отця, Якому ім'я не тільки Ягве (Єгова). Пророк Осія називає Його: «Господь Бог Саваот, Господь - ім'я Його» (Осії 12:6).

У Святому Письмі Господь названий Предвічним, Спасителем, Святим, Елохім. Дійсно, першим запитав Бога про Його ім'я пророк Мойсей: «І промовив Господь до Мойсея: «Я той, хто є»...». (Вихід 3:14), – що в єврейській мові звучить як «Ягве». Назва Єгова виникла через багато століть по Різдві Христовому, коли Біблія єврейською мовою читалася не євреями, а кимось з іншого народу, який недосконало знав єврейську мову, і тому Ягве прочитав, як Єгова, що підтверджують самі Свідки Єгови. Досить часто Свідки, спілкуючись з людьми, говорять їм, що Православна Церква не прославляє і не згадує імені Бога-Ягве (Єгова). І тут вони глибоко помиляються, тому що, на відміну від них, Церква не порушує третьої заповіді, з десяти, даних Мойсееві: «Не взивай імені Господа Бога Твого намарно», і не згадує того першого імені, яким Господь назвався вперше перед Мойсеєм, так як і інших імен Бога без пошани і благоговіння. Усі, хто приходить до Храму Святого, завжди чують, таке відоме «Алілуя», адже воно і перекладається з єврейської мови, як «Слава Ягве».

Церква Свята Православна особливо шанує ім'я Бога Ісуса Христа. Другу особу Святої Трійці, Бога Сина, Бога Слово, бо каже святий апостол Іван Богослов: «Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було - Бог». (Іван 1:1). Свідки Єгови вважають, що Ісус Христос не є Богом, і подібно як ті, хто в свій час підтримував єресь Арія, говорять, що Ісус Христос є сотворений Богом Отцем, називають Його Архангелом Михаїлом, і що Він є підвладним сином Ягве (Єгови). Однак апостол Павло пише: «Він, існуючи в Божій природі, не вважав за здобич свою рівність із Богом». (Пилип. 2:6). Ці слова свідчать, що Ісус Христос не є підвладним, але рівним Богу Отцю.

Господь Ісус Христос сам себе називає Богом. Тобто подібно, як Бог Отець назвав себе Мойсееві, Він сказав: «Істинно, істинно кажу вам: перше ніж був Авраам, Я Є». (Іван 8:58). Апостол Іван Богослов неодноразово підтверджує, що Ісус Христос є Бог, він пише: «Ми знаємо також, що Божий Син прийшов і дав нам розум, щоб ми правдиво пізнали. Ми - у Правдивім, у Його Сині Ісусі Христі. Він правдивий Бог і життя вічне.» (2 Іван 5:20).

Свідки Єгови говорять, що Ісус Христос є Богом лише людей, оскільки приніс Себе в жертву заради нас і не більше. Та Святий апостол Павло пише : «... їхні отці, з них і Христос тілом, який над усім – Бог, благословенний повіки.» (Рим.9:5). Отже, Господь Ісус Христос, хоч і прийняв Собі людську природу, є Бог в Тройці Святій, «який над усім».

Христос є вищий за аналогів і аж ніяк не є Архистратиг Михаїл. Про всю велич Його описує апостол Павло в посланні до євреїв у першій главі.

Зневажають своїм вченням Свідки Єгови не лише другу Особу Пресвятої Тройці Господа нашого Ісуса Христа, але також і Духа Святого – третю Особу Пресвятої Тройці. Вони доносять до людей той давній і вже на певний час забутий, сморід єресі Македонія, що була засуджена другим Вселенським Собором. У своєму вченні вони говорять, що Дух Святий не є особою, Він лише «діюча сила Ягве(Єгови)», подих і енергія, якою Бог Отець управляє Всесвітом. Але Святе Письмо доводить, що Дух Святий це є свідома діяльна особа. Сам Господь Ісус Христос говорить про Нього, як про особу, яку зішле Отець в Його ім'я і Він, тобто Дух Святий, «навчить вас усього і все вам нагадає, що Я сказав вам». (Іван 14:26). Як Дух Святий самостійно може навчити, якщо він лише «діюча сила»? У кожній своїй розмові, де Господь говорить з апостолами про Духа Святого, Він говорить про Нього, як про самостійну Особу. А якщо прислухатися до того, що говорять Свідки Єгови про Духа Святого, а саме, як про діючу силу Бога Ягве (Єгови), і прийняти до уваги те, що вони не визнають Ісуса Христа Богом, а творінням, то як зрозуміти слова Спасителя: «Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, Дух Істини, який від Отця походить, то Він свідчитиме за мене». (Іван15:26). Яке відношення до діючої сили Ягве (Єгови) може мати, за їх вченням, творіння Ісус Христос і як Він може послати апостолам силу Свого Творця?

У Діянні святих апостолів читаємо: «Зважайте на самих себе й на все стадо, над яким Дух Святий поставив вас єпископами, щоб пасти Церкву Божу, що її Він придбав кров'ю власною» (Діяння 20:28). Чому у цьому вірші сказано «Дух святий поставив вас єпископами», – а не Бог Ягве (Єгова)? Як Дух Святий, як діюча сила Ягве (Єгови), придбав «кров'ю власною» Церкву? Отож цей вірш абсолютно заперечує вчення Свідків Єгови і підтверджує те, що Бог є у Тройці Святій Отець, Син і Дух Святий, як єдиний Бог, бо має власну кров від людської природи, яку прийняв друга Особа Пресвятої Тройці Бог Ісус Христос. Саме нею Він страждав, проливаючи на хресті власну кров за людство. Помер, зійшовши душею до пекла (шеолу), і визволив праведні душі людей, ув'язнені дияволом. Воскрес і вознісся на Небо, сівши по правиці Бога Отця, тобто, людською природою і божественною Він бере участь в управлінні Всесвітом.

Тому будьмо обережні із вченням Свідків Єгови, не спокушаймося їхнім великим заблудженням і маймо віру в Єдиного правдивого Бога у Тройці Святій.

Протоієрей Василь ЯНУСЬ,
с. Сушно, Радехівський деканат, Львівщина.

Стаття передрукована з газети Успенська Вежа
www.stavropigia.lviv.ua


Якщо до Вас причепляться Свідки Єгови, можете задати їм такі питання:


1) Якщо Христос - не Син Божий (вони вчать, що Христос - це Архангел Михаїл) - то що означає слово "Єдинородний"?


2) Якщо Ісуса не розп'яли на хресті, а повісили на стовбі (вони так навчають - хреста бояться, бо хрест відганяє бісів) - то запитайте їх, як можна розп'ясти (іменно розп'ясти, а не повісити) на стовбі? В Біблії мова йде саме про розп'яття.


3) Запитайте їх про те, що якщо душа вмирає (вони навчають, що душа не є безсмертною), то що означають числені місця в Біблії, де говориться про життя після смерті (хоча б притчу про багача та Лазаря)?


4) Запитайте їх, чому вони отця (тата) свого земного поважають, і не звертаються до нього по імені, а Отця Небесного зневажають, звертаючись до Нього по імені, і чи не порушують вони при цьому заповідь Божу (Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення надаремно)?


5) Запитайте їх як може енергія, мертва сила, діяти як жива особа (провадити, допомагати, заступатися, свідчити, навчати і т.д.) - вони навчають, що Дух Святий не є Богом, а лише Божою силою, енергією. У Біблії цілком конкретно говориться про Святого Духа як про живу Істоту - у багатьох місцях:

І промовив Петро: Ананію, чого сатана твоє серце наповнив, щоб ти Духу Святому неправду сказав та присвоїв із заплати за землю? 4 Хіба те, що ти мав, не твоє все було, а продане не в твоїй владі було? Чого ж в серце своє ти цю справу поклав? Ти не людям неправду сказав, але Богові! (Дії святих апостолів 5:3-4.)

Так само ж і Дух допомагає нам у наших немочах; бо ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить, але Сам Дух заступається за нас невимовними зідханнями. (Послання св. апостола Павла до римлян 8:26)

Хто бо з людей знає речі людські, окрім людського духа, що в нім проживає? Так само не знає ніхто й речей Божих, окрім Духа Божого. (Перше послання св. апостола Павла до коринтян)


6) Запитайте в них про Трійцю - в Біблії написано про Трійцю цілком конкретно: "Бо троє свідкують на небі: Отець, Слово й Святий Дух, і ці Троє Одно." Нехай пояснять, чому вони ігнорують це місце Біблії.


7) Свідки Єгови роблять власний, спотворений і перекручений переклад Біблії (так званий переклад Нового Світу) - запитайте їх, хто їм дав право спотворювати Слово Боже?
Читайте інші християнські статті

Читайте другие христианские статьиСмотрите также: Документальные фильмы "Свидетели Иеговы"

Читайте также:

Свидетели Иеговы

Покаяние Свидетеля Иеговы

Sensacje świadków Jehowy

Prawda was wyzwoli. Nawrócenie świadka Jehowy

Prawda was wyzwoli. Nawrócenie świadka Jehowy (cz.2)

Jehovah's Witnesses

Рекомендуйте цю сторінку другові!

Підписатись на розсилку
Християнські ресурси

Нове на форумі

Проголосуй!