Христианский Форум Форум. Христианство. Православие. Католицизм.
Я Господь, Бог твой, Который вывел тебя из земли Египетской, из дома рабства; да не будет у тебя других богов пред лицем Моим                Не делай себе кумира и никакого изображения того, что на небе вверху, и что на земле внизу, и что в воде ниже земли; не поклоняйся им и не служи им, ибо Я Господь, Бог твой                Не произноси имени Господа, Бога твоего, напрасно, ибо Господь не оставит без наказания того, кто произносит имя Его напрасно                Помни день субботний, чтобы святить его; шесть дней работай и делай [в них] всякие дела твои, а день седьмой - суббота Господу, Богу твоему                Почитай отца твоего и мать твою, [чтобы тебе было хорошо и] чтобы продлились дни твои на земле, которую Господь, Бог твой, дает тебе                Не убивай                Не прелюбодействуй                Не кради                Не произноси ложного свидетельства на ближнего твоего                Не желай дома ближнего твоего; не желай жены ближнего твоего, [ни поля его,] ни раба его, ни рабыни его, ни вола его, ни осла его, [ни всякого скота его,] ничего, что у ближнего твоего               
На русском Христианский портал

УкраїнськоюУкраїнською

Дополнительно

 
Re[12]: "Заборона свинини"
   
Re[12]: "Заборона свинини"
Отправитель: греко-католик 29-12-2022 00:55

9. Божий наказ Ноєві 1-7; союз примирення 8-17; прокляття й благословення 18-29

1 Бог поблагословив Ноя і його синів та й сказав їм: Будьте плідні, розмножуйтесь і наповнюйте землю.
2 Страх і ляк супроти вас нехай буде на кожній земній тварині, на кожній піднебесній птиці, на всім, що повзає по землі, й на всіх морських рибах: вам на вжиток дані вони.
3 Все, що рухається й живе, буде вам на їжу: так, як дав я вам усі зелені рослини.
4 Тільки м'яса, що в ньому ще життя, себто кров, не їстимете.
5 Від усякої тварини я вимагатиму вашої крови - життя, поготів від людини, від кожної людини вимагатиму (відповідальности за) життя людини.
6 Хто проливає кров людини, того кров буде пролита людиною; бо на подобу Божу створено людину.
7 Ви ж будьте плідні, розмножуйтесь і розселюйтесь на землі та множтесь на ній.
8 І сказав Бог до Ноя та його синів:
9 Оце я установляю мій союз з вами і з вашим потомством після вас,
10 та з кожним живим створінням, що з вами: з птаством, із скотом, з кожним звірем земним і зо всіма тваринами, які вийшли з ковчега.
11 Я встановляю мій союз із вами: ніяке тіло не буде більше знищене водами потопу, ні потопу вже не буде, щоб пустошити землю.
12 Далі сказав Бог: Ось знак союзу, що його я укладаю між мною й між вами та між усякою живою твариною, що з вами, на вічні покоління:
13 мій лук покладаю я в хмарах, і він буде знаком союзу між мною і між землею.
14 І буде, що як наведу я хмари над землею, з'явиться лук у хмарах,
15 тоді згадаю я про мій союз, який між мною і вами та між усякою твариною живою і всяким створінням. То й води не стануть більше потопом, щоб вигубити всяке створіння.
16 Коли той лук буде в хмарах, я гляну на нього, щоб згадати про вічний союз між Богом і між усякою твариною живою та всяким створінням, що на землі.
17 І сказав Бог до Ноя: Ось знак союзу, що його я роблю між мною і всяким створінням, що на землі.
18 Сини ж Ноя, що вийшли з і ковчега, були: Сим, Хам і Яфет. Хам був батько Ханаана.
19 Троє оцих були сини Ноя і від них заселилась уся земля.
20 Ной почав порати землю і насадив виноградник.
21 Та й випив він вина й і упився в своїм наметі так, що й обнажився.
22 Побачив же Хам, родоначальник Ханаана, що батько тілом світить, та й заходився оповідати про те своїм братам на дворі.
23 Тоді взяли Сим і Яфет накривало собі на плечі і, підступивши спинами, прикрили наготу батька свого; обличчя ж їх були обернені від нього, то й не бачили наготи батька.
24 І прокинувся Ной від вина свого та й довідався, що вчинив з ним його підстарший син
25 і сказав: Проклятий нехай буде Ханаан! Останнім рабом нехай він буде своїм братам!
26 Ще й додав: Благословен Господь, Бог Сима! Нехай Ханаан буде рабом його!
27 Нехай поширить Бог Яфета, нехай живе в шатрах Сима! А Ханаан нехай буде рабом їх.
28 Після потопу жив Ной 350 років.
29 Усього ж прожив Ной 950 років і аж тоді вмер.

10. Родовід Ноєвих синів 1-32

1 Ось потомки синів Ноя: Сима, Хама та Яфета, в яких народилися сини по потопі.
2 Сини Яфета: Гомер, Магог, Мадай, Яван, Тувал, Мешех та Тірас.
3 Сини ж Гомера: Ашканаз, Ріфат і Тогарма.
4 Сини ж Явана: Еліша, Таршіш, Кіттім та Доданім.
5 Від них вийшли народи, що розселились по островах та по краях, кожен за своєю мовою, за своїми племенами, у своїх народах.
6 Сини ж Хама: Кут, Міцраїм, Пут і Ханаан.
7 А сини Куша: Сева, Хавіла, Севта, Раема та Савтеха. Сини ж Раеми: Шева та Дадан.
[4]
11 З цього краю вийшов Ашшур і збудував Ніневію, Реховот-Ір, Калаг,
12 та Ресен, що між Ніневіею і Калагом; а було це велике місто.
13 Міцраїм зродив лудіїв, анаміїв, легавіїв, нафтухіїв,
14 патрусіїв, каслухіїв, від яких пішли філістії та кафтерії.
15 Ханаан же зродив Сидона, свого первородного, і Хета,
16 та й євусіїв, аморіїв, гіргашіїв,
17 хіввіїв, аркіїв, сініїв,
18 арвадіїв, цемаріїв і хаматіїв: по тому родини ханаанські розійшлися.
19 Ханаанська границя сягала від Сидона в напрямі Герару аж до Гази, а в напрямі Содому, Гомори, Адми й Цевоїму - аж до Лета.
20 Оці були сини Хама за їхніми родинами та за їхніми мовами, в їхніх краях та в їхніх народах.
21 У Сима, батька всіх дітей Евера, а старшого брата Яфетового, теж народилися сини.
22 Ось сини Сима: Елем, Ашшур, Арпахшад, Луд і Арам.
23 Сини ж Арама: Уц, Хул, Гетер і Маш.
24 Арпахшад породив Шелаха, Шелах породив Евера.
25 В Евера ж народилися два сини: одного звали Пелег, бо за його життя поділилася земля, а його брата - Йоктан.
26 Йоктан породив Алмодада, Шелефа, Хацармавета, Єраха,
27 Гадорама, Узала, Діклу,
28 Овала, Авімаела, Шеву,
29 Офіра, Хавілу і Йована. Всі вони були синами Йоктана.
30 Вони осілися від Меші в напрямі Сефар до гори, на сході.
31 Це сини Сима за їхніми родинами та за їхніми мовами, в їхніх краях та за їхніми народами.
32 Такі то були родини синів Ноя за їхніми родами та за їхніми племенами; від них розповсюдились народи по землі після потопу.

11. Вавилонська вежа 1-9; родовід Сима 10-27.

1 Уся земля мала одну мову й одні слова.
2 І сталося, що люди, пересуваючися зо сходу, знайшли рівнину в Шінеар-краю й осілись там.
3 Вони сказали один до одного: Нумо лишень робити цеглу та випалювати її. І була цегла їм за камінь, а земляна смола за заправу.
4 Та й сказали: Ану збудуймо собі місто й вежу з верхом до неба та й утворім собі ім'я, щоб ми не розпорошувались по всій землі.
5 Тоді зійшов Господь побачити місто й вежу, що їх сини чоловічі будували
6 і мовив Господь: Оце вони один народ і мова в них усіх одна, і це щойно початок їхньої праці: тож що вони не задумають, не буде їм важко зробити.
7 Отож зійдімо наниз і помішаймо там їх мову, щоб не розуміли одне одного.
8 І розсіяв їх Господь звідтіля по всій землі, й вони перестали будувати місто.
9 Тому то названо його Бабел (Вавилон), бо там Господь помішав мову всієї землі й звідти розсіяв їх Господь по всій землі.
10 Ось родовід Сима: як Симові було сто років, він породив Арпахшада, два роки після потопу.
11 Породивши Арпахшада, жив Сим ще 500 років і зродив синів та дочок.
12 Як Арпахшадові було 35 років, він породив Шелаха;
13 породивши Шелаха, жив Арпахшад 403 роки і породив синів та дочок.
14 Як Шелахові було 30 років, він породив Евера;
15 породивши Евера, жив Шелах 403 роки і породив синів та дочок.
16 Як Еверові було 34 роки, він породив Пелега;
17 породивши Пелега, жив Евер 430 роки і породив синів та дочок.
18 Як Пелегові було 30 років, він породив Реу;
19 породивши Реу, жив Пелег 209 роки і породив синів та дочок.
20 Як Реу було 32 роки, він породив Серуга;
21 породивши Серуга, жив Реу 207 років і породив синів та дочок.
22 Як Серугові було 30 років, зін породив Нахора;
23 породивши Нахора, жив Серуг 200 років і породив синів та дочок.
24 Як Нахорові було 29 років, він породив Тераха;
25 породивши Тераха, жив Нахор 119 років і породив синів та дочок.
26 Як Терахові було 70 років, він породив Аврама, Нахора і Гарана.
27 Оце родовід Тераха. У Тераха народилися [5] Нахор і Гаран.

Читать всю тему  Написать ответ

Написать ответ

Обязательные для заполнения поля отмечены *
* Автор:
E-mail:
* Тема:
Уведомить меня по e-mail при ответе и новых сообщениях в теме
Сообщение:            
Адрес сайта (URL):
Название сайта:
Рисунок (gif, jpg):
или ссылка на него:
Размеры рисунка не более 2000x2000 пикселей, размер файла до 2000 кбайт!
Картинка с кодом Введите код с картинки (5 цифр):




Рекомендуйте эту страницу другу!






Подписаться на рассылку




Христианские ресурсы

Новое на форуме

Проголосуй!