Articles for Christians at TrueChristianity.Info. Kým začneš počúvať black metal Christianity - Articles - Joga, okultizmus a mágia
Ja som Pán Boh tvoj. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, ktorým by si sa klaňal                Nevezmeš meno Božie nadarmo                Pamätaj, že máš svätiť sviatočné dni                Cti otca svojho i matku svoju                Nezabiješ                Nezosmilníš                Nepokradneš                Nebudeš krivo svedčiť proti svojmu blížnemu                Nebudeš žiadostivo túžiť po manželke svojho blížneho                Nebudeš túžiť po majetku svojho blížneho               
Slovenská verziaKresťanský portál

Kresťanské zdroje

 
Kým začneš počúvať black metal
   

Autor: świadectwo,
Milujte sa! 9/2008 → Joga, okultizmus a mágiaAko chlapec som bol veľmi nábožný – celé detstvo som miništroval, často som sa modlil k Márii. Žiaľ, jej obraz v mojej izbe nahradili plagáty trash a black metalových skupín...

Chcem vydať toto svedectvo, aby som vás vystríhal pred vplyvom zlej hudby, metalovej hudby, zvlášť black metalovej a satanistickej najmä týchto skupín: Celtic Frost, Slayer, Venom, Possessed, Mercyful Fate. Za najdeštrukčnejšiu ju pokladám v podaní Kinga Diamonda. Tento štýl hudby som začal počúvať, keď som mal osemnásť rokov. Osobitne mi učarovala skupina Mercyful Fate so spomínaným sólistom, ktorý už dlhé roky spieva sám. Všetko v tej hudbe je obrátené naruby – samotný názov Mercyful Fate, čiže „plnosť milosrdenstva“ (kým texty piesní sú satanistické), zaváňa iróniou. Pán Boh obdaroval Diamonda neuveriteľným hlasom, čo mu žiaľ priťahuje fanúšikov a aj ja som sa dal na to nachytať. Jeho prvé dve platne Mellissa a Don’t break the oath sú typickým holdom Zlému a prejavom boja s kresťanskou vierou. Vystríham vás, aby ste tieto platne nepočúvali, ale ani ďalšie diela tohto vokalistu – albumy Fatail portrait a Abigaile.

Dosiaľ som sa neodvážil napísať svoje svedectvo, hoci sa na to chystám niekoľko rokov. Avšak dnes je prvá sobota v mesiaci, deň zasvätený Panne Márii, som po rannej svätej omši a svätom prijímaní – a tak mám odvahu písať.

Diamondova hudba a hlas ma uriekli. Dokonca som jeho texty preložil do poľštiny, často som si ich čítal, čítaval som ich aj matke a mladšiemu bratovi. Ako chlapec som bol veľmi nábožný – celé detstvo som miništroval, často som sa modlil k Márii. Žiaľ, jej obraz v mojej izbe nahradili plagáty trash a black metalových skupín...

To všetko sa dialo od jedného Štedrého dňa, keď som mal osemnásť rokov. V to ráno som sa vybral k spolužiakovi, aby som si nahral prvú platňu Mercyful Fate. Cítil som, že robím zle, veď je Štedrý deň, ale urobil som to. Večer som si ľahol spať a zrazu som v hlave počul hlas: „Som v tebe..., som v tebe.“ A cítil som, že je to hlas Zlého. Zľakol som sa, nevedel som, čo mám robiť. Bol to horor. Bál som sa povedať o svojom prežívaní mame. Vo svojom strachu a utrpení som bol úplne sám. Pamätám si, že som si zapol televízor, aby som sa upokojil, a sledoval som polnočnú omšu z Vatikánu, ktorú celebroval Ján Pavol II. Bolo to 24. decembra 1988.

Odvtedy som často prežíval podobné stavy. V lýceu sa mi to stávalo dokonca počas vyučovania a vtedy som musel vyjsť z triedy. Po maturite som sa nedostal na štúdium polonistiky, tak som začal študovať divadelníctvo.

Moja mama ma medzitým zaviedla k liečiteľovi, ktorý liečil neďaleko od nášho domu vkladaním rúk. Bol som u neho niekoľkokrát. Ten človek ma pozval, aby som prišiel k nemu do domu, kde sa stretáva zbor jeho spoluveriacich. Vtedy som mu povedal, že som sa dal na štúdium bábkoherectva, na čo on vyhlásil, že to je vynikajúce, lebo u nich v kresťanskom zbore, ktorý má okolo dvadsať ľudí, zakladajú divadlo.

Po niekoľkých návštevách v jeho dome som tam ostal natrvalo. Po roku som zanechal štúdium i rodinu – matku, otca, bratov. Bol rok 1991, mal som dvadsať rokov. Vtedy sa ešte málo hovorilo o sektách,
preto som žiaľ nevedel, do čoho som sa dostal. Tam som sa zoznámil so svojou budúcou manželkou, ktorá tiež zbožňovala Kinga Diamonda.

Dnes verím, že len modlitba mojej vynikajúcej mamy a starej mamy k Božiemu milosrdenstvu spôsobila, že po piatich rokoch som sa z tej sekty dostal a že obe moje deti sú dnes v bezpečí a zdravé. Deti boli pokrstené a dnes sú už po prvom svätom prijímaní. Žiaľ, moje manželstvo nevydržalo. Nemali sme cirkevný sobáš.

Exorcizmy, modlitba príhovoru ľudí z Obnovy v Duchu Svätom, častý ruženec, rozhovory s kňazmi a psychológmi mi pomohli pomaly začať fungovať v spoločnosti. Teraz sa snažím každý mesiac chodiť na spoveď, často prijímať Pána Ježiša v Eucharistii, každý deň sa o pätnástej hodine modlím ruženec k Božiemu milosrdenstvu.

Moja manželka sa medzitým stala závislou na alkohole a drogách. Dlho trvali pokusy vyslobodiť ju z týchto závislostí a súdne donútiť, aby sa začala liečiť. Počas jej alkoholizmu sme sa s deťmi modlili k svätej Faustíne, aby bola oslobodená od svojich závislostí a spamätala sa. Už takmer dva roky nepije.

Keď sa pozerám späť a hľadám odpoveď na otázku, prečo som premárnil časť svojho života, jeho najkrajšie roky, prečo som musel prežiť to peklo, spomínam si, ako som sa ako mládenec pomaly vzďaľoval od Cirkvi, prestával som žiť sviatosťami, ako som zvesil obraz Panny Márie, lebo nepasoval k mojim idolom – metalových bohom s dlhými vlasmi... Cítim, že vtedy, keď som počúval Kinga Diamonda a skupinu Mercyful Fate a čítal ich satanistické texty, prekročil som neviditeľnú hranicu oddeľujúcu dobro od zla a otvoril som sa na zlo, ktoré sa ku mne prisalo.

Moji drahí, vystríham vás: ak vás bude niekto nahovárať na počúvanie blackmetalovej, satanistickej hudby, Kinga Diamonda a techno, tak vás veľmi prosím – nezopakujte moju chybu a nepočúvajte ich, ani to neberte do rúk! Tá hudba má v sebe niečo také, čo dokonca aj vtedy, keď to človek počúva na skúšku, okamžite ho to začne vťahovať a musí mať naozaj pevnú vôľu, aby sa k nej viac nevrátil.

Adam

Objednaj

Ak máte záujem o stiahnutie časopisu vo formáte PDF

  • Prihlás sa, ak už si registrovaný a časopis odoberáš
  • Objednaj, ak ešte nie si registrovaný


The above article was published with permission from Milujte sa! in November 2010

Prečítajte si ďalšie kresťanské články v slovenskom jazyku

Navrchol

Odporucit stranku znamemu!


Články kresťanské