Články kresťanské. Milujte sa! Články kresťanské - Milujte sa
Ja som Pán Boh tvoj. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, ktorým by si sa klaňal                Nevezmeš meno Božie nadarmo                Pamätaj, že máš svätiť sviatočné dni                Cti otca svojho i matku svoju                Nezabiješ                Nezosmilníš                Nepokradneš                Nebudeš krivo svedčiť proti svojmu blížnemu                Nebudeš žiadostivo túžiť po manželke svojho blížneho                Nebudeš túžiť po majetku svojho blížneho               
Slovenská verziaKresťanský portál

Kresťanské zdroje

 
Darované dieťa
   

Autor: Svedectvo,
Milujte sa! 30/2012 → V kruhu rodiny

Milujte sa!Celá naša rodina túžila ešte po jednom dieťati, ale Pán Boh si ho vzal k sebe ešte skôr, než sa narodilo. Bolo to v roku 2007. Po tejto veľmi bolestnej rozlúčke sme sa s manželom a deťmi rozhodli ísť na pešiu púť do Čenstochovej a prosiť Pannu Máriu o potomstvo podľa Božej vôle.

Po prvej púti z Przemyśla do Čenstochovej v júli 2008 sa počalo naše ďalšie dieťa. Veľmi sme sa potešili, ale hneď prišli ťažkosti. Keď som bola v treťom mesiaci tehotenstva, lekári mi povedali, že naše dieťatko má na 95% Downov syndróm. Prijali sme Božiu vôľu, ale neprestávali sme sa modliť za zdravie a život nášho dieťatka.

Za Šimonkovo zdravie sa modlila celá naša rodina, farnosť, susedia, rehoľníci, ba aj pútnici idúci k Panne Márii Čenstochovskej. S prosbou za naše deti sme podpísali doživotnú kruciátu oslobodenia človeka (okrem iného to znamená abstinenciu od alkoholu – pozn. red.).

V treťom mesiaci tehotenstva som začala mať veľké ťažkosti s donosením dieťatka. Lieky na udržanie tehotenstva nezaberali a až do pôrodu som musela ležať, pretože každý pohyb zhoršoval môj zdravotný stav. Pred pôrodom sa lekár niekoľkokrát uisťoval, či sme schopní prijať postihnuté dieťa.

15. júla 2009, presne vtedy, keď pútnici z našej farnosti došli do Čenstochovej, sa narodil Šimonko. A bol zdravý! Nemal nijaké vývojové poruchy ani Downov syndróm, ktorý mu lekári predbežne diagnostikovali. Uplynul presne rok od chvíle, keď sme pred obrazom Čenstochovskej Panny Márie prosili Boha o dieťa. Každý deň ďakujeme Bohu za Šimonka. Panna Mária je najlepšia Matka, a preto sme jej v sanktuáriu v Jackove darovali náš zásnubný prsteň s prosbou za zdravie nášho bábätka. Ona nás nesklame a vyprosí nám potrebné milosti. Bohu vďaka za zázrak života!

Ivona a PeterObjednaj

Ak máte záujem o stiahnutie časopisu vo formáte PDF

  • Prihlás sa, ak už si registrovaný a časopis odoberáš
  • Objednaj, ak ešte nie si registrovaný


The above article was published with permission from Milujte sa! in March 2018.

Prečítajte si ďalšie kresťanské články v slovenskom jazyku

Navrchol

Odporucit stranku znamemu!


Články kresťanské