Христианский Форум Форум. Христианство. Православие. Католицизм.
Я Господь, Бог твой, Который вывел тебя из земли Египетской, из дома рабства; да не будет у тебя других богов пред лицем Моим                Не делай себе кумира и никакого изображения того, что на небе вверху, и что на земле внизу, и что в воде ниже земли; не поклоняйся им и не служи им, ибо Я Господь, Бог твой                Не произноси имени Господа, Бога твоего, напрасно, ибо Господь не оставит без наказания того, кто произносит имя Его напрасно                Помни день субботний, чтобы святить его; шесть дней работай и делай [в них] всякие дела твои, а день седьмой - суббота Господу, Богу твоему                Почитай отца твоего и мать твою, [чтобы тебе было хорошо и] чтобы продлились дни твои на земле, которую Господь, Бог твой, дает тебе                Не убивай                Не прелюбодействуй                Не кради                Не произноси ложного свидетельства на ближнего твоего                Не желай дома ближнего твоего; не желай жены ближнего твоего, [ни поля его,] ни раба его, ни рабыни его, ни вола его, ни осла его, [ни всякого скота его,] ничего, что у ближнего твоего               
На русском Христианский портал

УкраїнськоюУкраїнською

Дополнительно

 
Re[2]: Вопрос священнику Аборт
   
Re[2]: Вопрос священнику Аборт
Отправитель: АЛЕКСАНДР АНИШИН 09-03-2011 17:40

Здравствуйте! Прошу Вашей помощи и совета. Я в свое время сделала пять абортов, тогда не понмала толком что творю, а теперь осознала что совершила очень сожалею и раскаиваюсь. Сердце кровью обливается как вспомню невыносимо жалко моих малышей, что я натворила теперь не исправить. Буду мучиться до смерти как перед Господом потом ответ держать незнаю за такой грех ада мало. Вы верно скажете: просить у Бога прощения? Ну допустим Он простит , но я-то себя простить не могу!!! Мои бедненькие детки, я причинила им страшные мучения как просить прощения у них? У меня сейчас двое детей что бы в будущем ни произошло я постараюсь уберечь их от такого поступка. Помогите, очень Вас прошу, подскажите что мне делать??





Прежде всего необходимо подготовиться к таинству исповеди и причастия. Вам надо исповедаться и причаститься , сделать это вы можете в своем храме.
После прочтения благодарственных молитв, следует читать "Акафист покаянный жен загубивших младенцев во утробе своей" Помню в советские времена, его даже не печатали в православных молитвословах, так как светские власти запрещали это делать,ратуя за аборты....


Акафист покаянный жен, загубивших младенцев во утробе своей

Во имя Отца, и Сына, и Святаго Духа. Аминь.

Молитва мытаря:

Боже, милостив буди мне грешному.(Поклон)

Молитва предначинательная:

Господи иисусе Христе, Сыне Божий, молитв ради Пречистыя Твоея Матере и свех святых, помилуй нас. Аминь

Слава Тебе, Боже наш, слава Тебе.

Молитва Святому Духу:

Царю небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняяй, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, блаже, души наша.

Трисвятое:

Святый Боже, Святый крепкий, Святый Безсмертный, помилуй нас (читается трижды, с крестным знамением и поясным поклоном)

Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва ко Пресвятей Троице:

Пресвятая Троице, помилуй нас; Господи,очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша, имене Твоего Ради.

Господи, помилуй.(Трижды) Слава Отцу, и Сыну, и святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Кондак 1
Агнче Божий, вземляи грехи мира, услыши стенание мое и скорби сердца моего вонми, возьми мое тяжкое бремя греховное, понесший немощи наша, прийми в покаянии припадающую к Тебе молящуюся и из глубины души взывающую: Господи мой, Господи, радосте моя , помилуй мя, падшую.

Икос 1
Боже и Господи! Твое есмь творение, но увы мне: в рай содеянный Адамов грех живет во мне, и яко раба усердно работаю ему всегда, ныне же молю Тя:
Помилуй мя, Творче мира горняго; помилуй мя, Создателю естества дольняго; помилуй мя, Владыко сил Небесных; помилуй мя, Управителю тварей телесных; помилуй мя, Промыслйтелю всяческих; помилуй мя, слезы моя о гресех моих к Тебе приносящую;
Господи мой, Господи, радосте моя, помилуй мя, падшую.

Кондак 2
Владыко Всемилостивый, како столь гнусная грешница смею приступити к Тебе с молитвою моею, преступивши заповедь Твою, яже Ты заповедал мне чрез Моисея, пророка Твоего: не убий, аз же убийца есмь, и увы, жесточайшая во сто крат змеинаго нрава, той бо хотя на малое время дает чадам своим увидеть свет, последиже пожирает, аз же, окаянная, немилосердо лишила чад своих не токмо чувственнаго, но наипаче и истиннаго Света, Господа нашегс Иисуса Христа, чрез Таинство Крещения озаряющаго: и ради временнаго телеснаго покоя избегая много чадства, еще во чреве своем убила. Посему аз, омраченная сими и многими без числа грехами, надеюся токмо на милость благоутробия Твоего, и со дерзно вением зову Ти: Аллилуиа.

Икос 2
Глаголы жизни Твои презирах, Господи, и в воле сердца моего ходях от самыя юности моея даже дс сего дне, ныне же в покаянии зову Ти, Всещедре Спасе мой:
помилуй мя, в беззаконних зачатую; помилуй мя во гресех рожденную; помилуй мя, заповеди Твоя не сохранившую;помилуй мя, благодати Твоея' лишившуюся; помилуй мя, о спасении своем не радеющую; помилуй мя, в сети страстей улучившую; Господи мой, Господи, радосте моя, помилуй мя, падшую.
Кондак З
Добро и красно есть еже жити бюратии вкупе и друг друга любити, якоже заповедал еси, Спасе наш, яко гневающийся на брата своего, убийца есть, аз же гневом своим превзошла всех от века рожденных, наипаче же убийц, коих жертвы были различных причин, жизней и возрастов во времени, аз же, окаянная, лишила жизни тех, кои еще токмо получили время на жизнь от Тебя, Подателя жизни для их существования, но я в безумии моем безжалостно отымала ее еще во утробе моей, без Страха Божия отвергая волю Твою и благословенный тобою дар чадородия. Я своевольно вырывала из творчесикх рук твоих невинных чад моих и перед глазами Твоими не стыдясь убивала их. Но судьбы их в деснице Твоей, Господи, а грех мой предо мною есть выну. Тебе единому каюсь, и молюТя, Блаже, на путь покаяния стопы моя направи, да со всеми покаявшимися грешниками воспою Тебе: Аллилуя.
Икос 3
Едине ведый человеческую немощь, веси вся грехопадения моя, грехи юности моей не помяни и от тайных моих очисти мя, зовущую Тебе:
Помилуя мя, великую грешницу ; помилуй мя, закона Божия преступницу. Помилуй мя, завета Твоего нерушительницу; помилуй мя, яко Тебе, Владыце моему злом мзду воздавшую. Помилуй мя, в покаянии к Тебе во единодесятый час пришедшую; помилуй мя, окаянную детоубийцу. Господи мой, Господи, радосте моя, помилуй мя падшую.
Кондак 4
Жизни Подателю, Царю Небесный, прийди и вселися вмя, грехами оскверненную, и очисти мя от всякия скверны, и спаси, Блаже, душу мою, да зову Тебе спасаемая: Аллилуиа.
Икос 4
Заблудих, яко овча погрбшее, взыщи мя, рабу Твою, Боже мой, удалившуюся от заповедей Твоих в непроходимую дебрь страстей и своеволия. Спаси мя, недостойную, тепле Тебе молящуюся, стенящую и вопиющую: помилуй мя, своевольными грехами отягченную; помилуй мя, страстьмй омраченную; помилуй мя, гордостию восхищенную; помилуй мя, завистию снедаемую; помилуй мя, неправды исполненную; помилуй мя, не хотяй смерти грешника; помилуй мя, убийцу своих чад нарочитую;
Господи мой, Господи, радосте моя, помилуй мя, падшую.
Кондак5
Идеже хощеши, Всемогущий Боже мой, там и побеждается естества чин, победи во мне живущее, греховное естество мое и силы его, влекущие меня ко греху, яко Ты еси Творец всяческих и создатель естества, Божественою благодатию Твоею дух прав обнови во утробе моей, не отвержи мене от лица Твоего, и Духа Твоего Святого не отыми от мене, и сотри достойно налшагаемую на душу мою смертную печать детоубийцы, наложенную правосудием Твоим по шестой заповеди закона Твоего "не убий" и возстанови вновь грехами моими расторгнутый Твой вечный завет к нам, Господи, и возврати мои прежние добродетели, через грех погибшие, да невозбранно воспою Тебе: Аллилуя.
Икос 5
Кто согрешил когда, яко согреших аз, окаянная, коего убо греха не соделала, коего зла не вообразила вдуши моей, но сраскаянным сердцем и со слезами прихожду к Тебе, Всещедре Господи, вопиющи: помилуй мя, неверную рабу Твою; помилуй мя, во гресех окамененную; помилуй мя, ближняго ненавидящую; помилуй мя, словом и делом обидящую; помилуй мя, душею и телом скверную; помилуй мя, сфвестию сожженную; помилуй мя, детоубийцу, Ироду подобную; Господи мой, Господи, радосте моя, помилуй мя, падшую.
Кондак 6
Лучами благодати Твоеям, Господи, просвети одеяние души моея, Светодавче, и спаси мя, да, радуясяІ воспою Тебе: Аллилуия.
Икос 6
Многое множество моих, Христе, прегрешений и, яко нощь, мрачное все житие мое, но не отчая-ваяся в милосердии Твоем, Спасе мой, яко Давид, вопию Ти:
помилуй мя, в лености все житие иждившую; помилуй мя, о молитве за оставление грехов нерадеющую; помилуй мя, за Твои благие внушения о покаянии не благодарную; помилуй мя, Закона Твоего не чтившую и заповеди не сохранившую; помилуй мя, мир и еже в мире возлюбившую; помилуй мя, в суете мирской дни века моего иждиваюшую; помилуй мя, подражая законам века сего и гнушаясь благословенным Тобою чадородием, детоубийство совершившую;
Господи мой, Господи, радосте моя, помилуй мя, падшую.
Кондак 7
На небо очи мои возвожу к Тебе, Слове Божий, но бренно естество мое долу влечет мя, Спасе мой. О, Создателю неба и земли и всего, яже в них! Возстави мя к горнему, еже ми мыслити и деяти, да всегда победно сердцем и устьі воспою Ти: Аллилуиа.
Икос 7
Око имам лукавое и всякия нечистоты исполненное и прелестию мира сего выну прелыцаюся, темже молю. Тя, Всеблаг'й, отврати очи мои еже не видети ми суеты, да молебно зову Ти: помилуй мя, жаждущую верно Тебе послужити; помилуй мя, желающую поклонитися Тебе в Духе и истине; помилуй мя, слезы покаяния моего яко жертву за грехи моя к Тебе приносящую; помилуй мя, прощение за убийство чад моих у Тебе просящую помилуй мя, избавления от страстей моих от Тебе ожидающую; помилуй мя, зельно плачущую о тяжких и смертных моих согрешениях; помилуй мя, убийцу, повинную суду Божескому и человеческому.
Господи мой, Господи, радосте моя, Помилуй мя, падшую.
Кондак 8
Пощади мя, Господи, Спасе мой, пришёдый в мир грешныя спасти, от нихже гнуснее всех аз. Но молю Тя, Всемилостиве Боже мой, приклонися на милость благоутр

Читать всю тему  Написать ответ

Написать ответ

Обязательные для заполнения поля отмечены *
* Автор:
E-mail:
* Тема:
Уведомить меня по e-mail при ответе и новых сообщениях в теме
Сообщение:            
Адрес сайта (URL):
Название сайта:
Рисунок (gif, jpg):
или ссылка на него:
Размеры рисунка не более 2000x2000 пикселей, размер файла до 2000 кбайт!
Картинка с кодом Введите код с картинки (5 цифр):




Рекомендуйте эту страницу другу!






Подписаться на рассылку




Христианские ресурсы

Новое на форуме

Проголосуй!